Podstawowe kosmetyki do ciała — czyli jakie?
Zdecydowanie to skóra twarzy jest najmocniej narażona na wpływ szkodliwych czynników, ale nie tylko ona potrzebuje starannej pielęgnacji. To samo dotyczy całego ciała. Sprawdź, jakie kosmetyki są w tym kontekście ważne.
Oczyszczanie nie musi oznaczać wysuszania!
Faktem jest, że woda działa na skórę wysuszająco — można to poznać po charakterystycznym uczuciu ściągnięcia pojawiającym się po myciu. Jak temu zapobiegać? Można sięgnąć po preparat, który będzie mył, a jednocześnie pielęgnował skórę. Odpowiadają za to odpowiednie składniki. Najczęściej są to olejki. Warto przy tym pamiętać, że naturalne produkty często pienią się słabiej niż chemiczne, ale nie jest to ich wada, przeciwnie, świadczy to o braku w składzie wysuszających spieniaczy.
Umyte takim preparatem ciało nie będzie wysuszone, a przeciwnie, może zyskać lekkie nawilżenie, co stanowi dobre przygotowanie do dalszej pielęgnacji. Jednocześnie trzeba pamiętać, że stosowanie takich preparatów nie powinno oznaczać rezygnacji z użycia produktu pielęgnacyjnego po kąpieli czy prysznicu.
Kosmetyki do ciała wykazujące działanie nawilżające
Na oczyszczoną skórę trzeba nałożyć balsam czy inny środek odżywczy i nawilżający. Do wyboru jest wiele takich preparatów, różniących się składem, formą oraz, oczywiście, działaniem. Do suchej skóry można dobierać olejki, ale powinny to być produkty o dobrze wchłaniających się formułach — te tłuste, zostawiające film, nadają się do stosowania jedynie na noc. Większość kobiet wybiera lżejsze kosmetyki do ciała, takie jak balsamy, emulsje i oleje, czy też naturalne masła, mające bogatszą konsystencję.
Niezbędny peeling
Złuszczanie to kolejny zabieg, jakiego wymaga każda skóra. Warto wykonywać go co 2-3 dni, stosując preparat mechaniczny, z trącymi drobinkami, lub enzymatyczny, rozpuszczający martwy naskórek.
Efekty pielęgnacji
Zaopatrzenie się w wyżej wymienione kosmetyki i ich systematyczne stosowanie może dać widoczne efekty w zakresie nawilżania, odżywiania i wygładzania skóry, jej ochrony oraz utrzymania młodzieńczego napięcia.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły
Badanie głowy EEG — kiedy jest wykonywane?
Elektroencefalogram to prosta i nieinwazyjna metoda diagnostyczna, której celem jest szczegółowe zbadanie bioelektrycznej czynności mózgu i odnalezienie przyczyny problemów neurologicznych. Technik EEG dokonuje zapisu fal mózgowych, a następnie otrzymany wynik zostaje poddany ocenie medycznej. Spraw
Victim shaming i jego skutki
Zjawisko wtórnej wiktymizacji nie jest niestety niczym rzadkim w obecnych społeczeństwach, także polskim. Daje to szereg złych skutków. Obwinianie ofiary przestępstwa o to, że jej się ono przydarzyło, nie może być niczym dobrym, ale wiele osób dopuszcza się tego nawet nieświadomie — tym bardziej ni